W dniach 9 - 20.10.2023 r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w europejskiej akcji ,,Code Week". W tym roku nasz udział został zaznaczony pod hasłem ,,Zabawa z kodowaniem".

Podczas zajęć dydaktycznych i pozalekcyjnych uczniowie w formie zakodowanych obrazów, szyfrów, tańca, kodów obrazkowych, ASCII czy kodu binarnego poznawali tajniki przedstawiania informacji w sposób inny niż słowny.

Jednocześnie mieli okazję  utrwalić wiadomości przerabiane podczas lekcji matematyki, chemii, informatyki,  języka angielskiego i niemieckiego itp. Taka forma pracy i zabawy edukacyjnej na pewno jest efektywna i na długo pozostaje w pamięci uczniów. Przygotowuje również młodych ludzi do uczestnictwa w rzeczywistości cyfrowej.

Szkolny koordynator akcji: Krystyna Kubicz-Krajewska