W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy pierwszej otrzymali Wyprawkę czytelniczą w ramach kolejnej edycji kampanii "Mała książka - wielki człowiek". Celem projektu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci.
Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero zaczynają naukę w szkole podstawowej. Pragniemy zachęcić do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego jak i z udziałem najbliższych - rodziców, dziadków, rówieśników i nauczycieli. Aby zrealizować ten cel, dla każdego ucznia klasy pierwszej zostały przekazane specjalne Wyprawki czytelnicze.

W skład Wyprawki wchodzi:

"Wnuczka antykwariusza" - książka autorstwa cenionej pisarki Justyny Bednarek,

"Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!" - broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania.

Opiekun biblioteki szkolnej: Elwira Piotrowska