Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia  to akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie.

W tym roku odbyła się jej VI edycja, a zgłosiło się do niej 2 977 szkół!

Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do owej akcji cały tydzień.

Na gazetkach matematycznych, znajdujących się na korytarzu szkolnym zostały umieszczone ćwiczenia i zabawy graficzne utrwalające znajomość tabliczki mnożenia. Klasa II ułożyła kompozycję jesienną z "tabliczkowych liści".
Podczas zajęć matematyki  i koła matematycznego uczniowie korzystali z gier interaktywnych i zagadek, których głównym bohaterem było mnożenie liczb.

W dniu 30 września 2016 r. uczennice z klas VI egzaminowały swoich kolegów i koleżanki z klas III-VI. Musiały jednocześnie wykazać się bardzo dobrą znajomością tabliczki. Wszyscy uczestnicy egzaminów dostali "plusy" z matematyki. Natomiast osoby, które zdały egzamin pomyślnie, oprócz plakietki, certyfikatu otrzymały również zasłużoną 5 :). Zadaniem domowym uczniów było min. przepytanie rodziców lub inne osoby dorosłe właśnie z tabliczki.

Mamy nadzieję, że ŚDTM przypadł uczniom i rodzicom do gustu...i wszyscy wspólnie będziemy go celebrować za rok. Tymczasem rozpoczynamy przygotowania do kolejnej edycji....i codziennie ćwiczymy tabliczkę mnożenia!!! :)

Szkolny koordynator akcji: Krystyna Kubicz-Krajewska