W dniu 01.10.2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  wraz z opiekunem w  V edycji  Rajdu Miejscami Pamięci Narodowej  „Brwileńska Ostoja”.

Ten dzień sprawdził naszą  kondycję, gdyż wszyscy  mieliśmy do pokonania 13 - to kilometrową trasę brwileńskiego lasu.  Zadaniem wszystkich uczestników rajdu było baczne obserwowanie przyrody, jak również odnalezienie Miejsc Pamięci Narodowej, poświęconych tym wszystkim, „Wielkim Ludziom”, którzy stracili swoje życie w czasie wojny na terenach brwileńskiego lasu. Po przebyciu trasy, uczniowie napisali test podsumowujący cały rajd.

Na zakończenie wspólnych zmagań uczestnicy otrzymali z rąk Wójta Gminy Sławomira Wawrzyńskiego dyplomy oraz pamiątkowe nagrody. Degustacja kiełbasek, szereg ciekawych wrażeń oraz jak zawsze miła atmosfera na pewno sprawiły, iż z chęcią wrócimy tu za rok.

Opiekun: Elwira Piotrowska