14 października w Szkole Podstawowej w Starej Białej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Celem  imprezy było uczczenie wszystkich pracowników szkoły w dniu ich święta oraz podziękowanie im za trud włożony w edukację i wychowanie.

Spotkanie rozpoczęto od wystąpienia Dyrektora Szkoły p. Bożeny Zaręby oraz  Przewodniczącej Rady Rodziców p. Jadwigi Welenc, które mówiły o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela.

Dziękując za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życząc wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie, Dyrektor szkoły wręczyła upominki nauczycielom oraz pracownikom obsługi.

Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów z koła teatralnego oraz zespołu wokalnego. Aktorzy z naszej szkoły przedstawili montaż słowno-muzyczny dedykowany nauczycielom w dniu ich święta.

Na zakończenie Samorząd Uczniowski, w imieniu Rady Rodziców, wręczył wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły kwiaty.

Po zakończeniu akademii odbyła się  pełnoekranowa projekcja filmu p.t.” Minionki”.

Ostatnim elementem tego pełnego wrażeń dnia była dyskoteka szkolna.

Arlena Mazur