13 grudnia 2018r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych, zorganizowanych przez Leroy Merlin w Płocku, w ramach projektu edukacyjnego „Dzieciaki Sadzeniaki”.

Spotkanie podzielone zostało na dwie części: teoretyczną i praktyczną.

W części teoretycznej podczas prelekcji i prezentacji multimedialnej, dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat roli, jaką odgrywają rośliny w życiu każdego człowieka, uczyły się jak należy je pielęgnować oraz poznały wiele niezwykłych ciekawostek przyrodniczych.

Po części teoretycznej mali przyrodnicy przeszli do zajęć praktycznych. Każde dziecko otrzymało doniczkę, ziemię oraz kwiat, który należało przesadzić.  Wszyscy uczniowie z wielkim przejęciem przystąpili do pracy. Zadanie wykonali doskonale, a w nagrodę po umyciu rąk, był słodki poczęstunek.

To były bardzo ciekawe zajęcia, po których każde dziecko z dumą wracało do domu z własnoręcznie przesadzonym kwiatkiem oraz z nową wiedzą o roślinach.