23 marca 2022r. uczniowie klasy II i III uczestniczyli w kreatywnych warsztatach naukowych z fizyki i chemii.

Podczas zajęć dzieci pracowały przy indywidualnym stanowisku i miały okazję stać się prawdziwymi naukowcami. Warsztaty podzielone były na 2 części. W  pierwszej części fizycznej mali naukowcy dowiadywali się czym jest i skąd bierze się prąd. Samodzielnie konstruowali ogniwo elektrochemiczne z przedmiotów codziennego użytku  oraz wykonywali układ pomiarowy do badania przewodności. W drugiej części chemicznej samodzielnie przygotowali roztwory, badali ich właściwości oraz przeprowadzili zaskakujące reakcję. Ponadto pomiędzy  doświadczeniami odbywały się  pokazy, rozmowy oraz zabawy wprowadzające w daną tematykę. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, pobudzały wyobraźnię i zachęcały do poznawania świata.