21 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjno-przyrodnicze, prowadzone przez panią z ZOOEkipy, która w swojej pracy zajmuje się zwierzętami w mini zoo w Giżycku.

 W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 0–VII.

Podczas spotkania dzieci miały wyjątkową okazję poznać żywe zwierzęta, a dokładnie fretki. Uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się tym zwierzętom, poznać ich zwyczaje, styl życia, środowisko i sposób żywienia.  Każdy uczestnik miał możliwość dotknąć zwierzątko, zaobserwować jego zachowanie oraz nauczyć się, jak delikatnie i z szacunkiem obchodzić się ze zwierzętami.

Zajęcia sprzyjały nauce i budowaniu relacji z przyrodą, kształtując w dzieciach postawę szacunku i wdzięczności wobec świata zwierząt. Uczniowie z dużym zainteresowaniem zadawali pytania i chętnie uczestniczyli w rozmowie.

Taka „żywa” lekcja przyrody to nie tylko niezapomniane przeżycie, ale również doskonała okazja, by uczyć się empatii, uważności i harmonii z naturą.

Elwira Piotrowska