23.09.2019 r. odbył się wyjazd do lasu w Brwilnie uczniów klas I – III w ramach projektu edukacyjnego „Las w czterech porach roku”. Uczniowie wybrali się do lasu w  poszukiwaniu śladów jesieni. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic.

obraz 3

Uczniowie poznali różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie.  Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń oraz z leśnymi pamiątkami uczniowie wrócili do szkoły.