Z uwagi na istotną rolę książek w życiu każdego człowieka już od najmłodszych lat należy u dzieci kształtować nawyki czytelnicze. Dzięki temu mogą rozwijać wyobraźnię, przenosić się w świat bajkowy, poszerzać zasób słownictwa, jak również rozwijać umiejętność czytania ze zrozumieniem. W związku z powyższym w ramach realizacji projektu czytelniczego „Czytam bo lubię” uczniowie klasy II i III w dniu 26 września 2019 r. wzięli udział w pierwszych z cyklu zajęciach tematycznych „O dzieciach, które kochają książki”.

1

Dzieci uczestniczyły w zabawach muzycznych i ruchowych, słuchały opowiadania i wypowiadały się na jego temat, rozmawiały o bohaterach książek, by wspólnie z kolegami stworzyć książeczkę.

3

Miejmy nadzieję, że mała iskierka zainteresowania książkami przemieni się w płomień, a chęć sięgania po bajki, opowiadania i literaturę popularnonaukową stanie się nieodzownym elementem życia naszych uczniów, a w konsekwencji dorosłych mądrych ludzi.