30 września 2019 r. uczniowie z klasy II i III wraz z opiekunami wybrali się do Kina Przedwiośnie na film animowany pt.: ,,Wyprawa Magellana”.

Na miejscu dzieci zakupiły popcorn, napój, a następnie zajęły miejsca w sali kinowej. Po długim oczekiwaniu na seans filmowy, zgasły światła i dzieci z wielkim zainteresowaniem rozpoczęły jego oglądanie.

Film opowiada o flocie pięciu potężnych okrętów, które opuszczają Sewillę w 1519 roku pod dowództwem odważnego podróżnika – Ferdynanda Magellana wraz z jego załogą liczącą ponad 200 marynarzy. Trzy i pół roku później do tego samego portu dopływa już tylko jeden statek z zaledwie kilkunastoma osobami na pokładzie pod kierownictwem Juana Sebastiano Elcano.

20190930 114104

Wyprawa dookoła świata zakończyła się sukcesem. Walka z żywiołem oceanu, rajskie wyspy, o których nie śniło się nikomu, nieznane plemiona, niespodziewana miłość oraz wielkie piękno i jeszcze większe niebezpieczeństwa, które czyhały na śmiałków w każdej sekundzie, każdego widza wprawiało w coraz większe zaciekawienie jak ta przygoda się zakończy.

20190930 114119

W drodze powrotnej do szkoły wszystkim towarzyszyła: radość, dobry humor i moc wrażeń po obejrzanym filmie.