20 października w parafii pw. św. Jadwigi Ślaskiej  w Starej Białej, odbyła się Msza św. z uroczystym wprowadzeniem relikwii św.  Jana Pawła  II oraz św. s. Faustyny Kowalskiej.

Z uwagi na Patrona naszej szkoły, uczniowie, nauczyciele i pracownicy  w uroczysty sposób wzięli w niej udział.

1U2A9932

Eucharystii przewodniczył o. Zdzisław Klafka CSsR – redemptorysta, prowincjał zakonu, rektor w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, redaktor Radia Maryja, Telewizji Trwam i wykładowca etyki w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a koncelebrował ks. kan. Stefan Cegłowski,  Proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii pw. św. Zygmunta przy Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Płocku.

1U2A9927

Uroczystości towarzyszyły poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej,  I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Płocku, OSP z Kamionek, Dziarnowa i Starej Białej oraz Zakonu Rycerzy JP II. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w oprawie liturgicznej, czytając modlitwę wiernych, śpiewając psalm oraz składając podziękowania o. Zdzisławowi. Po liturgii eucharystycznej, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Białej Pani Bożena Zaręba  w akcie zawierzenia, oddała pod opiekę Bożą, św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny całą Społeczność szkoły.

1U2A9965

Pani Dyrektor polecając nauczycieli, pracowników i uczniów, prosiła by za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, wszyscy mogli czerpać z bogactwa Jego  świadectwa życia oraz mądrości nauczania.

Relikwie to fragmenty doczesnych szczątków osób uznanych przez Kościół za święte lub błogosławione oraz przedmiotów z nimi związanych. Ich kult ma rozbudzić pragnienie podążania ich śladami oraz umocnić wiarę. Doceniając dar świętości Jana Pawła II i s. Faustyny korzystajmy z bliskości relikwii, jako znaku działania uświęcającej łaski Bożej w człowieku, czerpiąc moc wiary z ich życia dla siebie i dla swoich bliskich.