28 października 2019 r. uczniowie klasy II i III wraz z wychowawcami wybrali się do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku na lekcję dydaktyczną o tematyce „Śladami jesiennych zmian w przyrodzie”. Dzieci zapoznały się w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy.

20191028 111015

Miały możliwość dotknąć poroża i skóry oraz żywe zwierzęta (tj. węża, jaszczurkę, królika, żółwia), jak również miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki.

20191028 111000

Przemierzając ścieżkami ogrodu, oglądały zwierzęta z całego świata, poznały ich wygląd i tryb życia. W drodze powrotnej, dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.