23 października 2019 r. klasa VI wzięła udział w wycieczce do Płocka.

Na początku uczniowie obejrzeli film „Był sobie pies 2” oparty na motywach powieści W. Bruce’a Camerona. Opowiada on o uroczym czworonogu o imieniu Bailey, który z całych sił pragnie zaopiekować się CJ - wnuczką swojego pana. W różnych wcieleniach pomaga swojej przyjaciółce uporać się z samotnością, strachem przed burzą, zrealizować marzenia, odnaleźć prawdziwą miłość i pogodzić skłóconą rodzinę. Historia Baileya wzrusza, a czasami śmieszy do łez.

MM6

Następnie uczniowie udali się do Muzeum Mazowieckiego na lekcję poświęconą obyczajom XIX wieku. Mieli okazję zobaczyć salon – przykład reprezentacyjnego pomieszczenia przeznaczonego dla licznych gości, jadalnię oraz salonik, w którym można było organizować popularne wówczas proszone herbaty, sypialnię, znajdującą się w zacisznej części mieszkania, bibliotekę, gabinet – pokój pana domu, w którym przyjmował interesantów, oraz pokój dziecięcy, zamieszkiwany niegdyś również przez nianię. Oglądane pomieszczenia były pretekstem do rozmowy na temat obyczajów ludzi żyjących w XIX wieku oraz okazją do zadania wielu pytań dotyczących tamtego okresu.

MM3

Wycieczka do Płocka dostarczyła uczniom wielu refleksji i wzruszeń. Pozwoliła choć na chwilę przenieść się do pięknego okresu, w którym przedmioty codziennego użytku były wykonywane z dbałością o szczegóły.