W dniu 26 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżających się Świąt Majowych.

Pani Dyrektor na wstępie powitała przybyłych i przypomniała słowa naszego Patrona św. Jana Pawła II, który mówił „Ojczyzno moja kochana, Polsko, […]”  i wzywał do  miłości swego kraju. Następnie uczniowie klasy IVa i VI oraz chór szkolny, pod kierunkiem nauczycieli, zaprezentowali społeczności szkolnej montaż słowno-muzyczny. Dzieci przypomniały zebranym, że miesiąc maj jest bogaty  w świąteczne daty:

- 1 maja – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy zwany Świętem Pracy oraz rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, co miało miejsce 1 maja 2004r.,

- 2 maja – Święto Flagi,

- 3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja.

Pamiętajmy o tym, że jesteśmy Polakami i bądźmy dumni z wielkich dokonań  naszych przodków.