22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: „Zainwestuj w naszą planetę".

W tym roku również nasi uczniowie zaangażowali się w obchody tego ekologicznego święta.

          Uczniowie klasy 7 przygotowali Kodeks Młodego Ekologa, w którym zawarli zasady, jakimi należy kierować się w codziennym życiu, aby nie zanieczyszczać środowiska przyrodniczego oraz napisali listy do zmęczonej  i zmartwionej Ziemi. Na lekcji techniki uczniowie z klas czwartych wykorzystali niepotrzebne, zużyte plastikowe nakrętki, opakowania po żelach do mycia, szamponach i inne plastikowe elementy do zrobienia ,,ekologicznych stworków”.  Uczniowie klasy 5 wykonali plakaty promujące ekologiczne zachowania. Natomiast  klasa 6 na lekcji geografii, bawiła się w ekologiczne kodowanki, nie zabrakło również filmów ekologicznych, o tym jak dbać o środowisko oraz zabaw i  gier edukacyjnych.

   Dla uczniów klas 1-3 odbyły się warsztaty ekologiczne, zorganizowane przez PGO Kobierniki. Po krótkiej teorii i zapoznaniu z funkcjonawaniem zakładu w Kobiernikach, uczniowie przeszli do części praktycznej, podczas której mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu segregacji odpadami. Na koniec, dzieci pomalowały  swoje własne eko – torby na zakupy.

 

             W związku z obchodami Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły z klas I-VI uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie EKOSZTUKA: Podaruj odpadom drugie życie, organizowanym przez portal SuperKid.pl. Wszystkie prace okazały się niezwykle kreatywne i pokazały, że odpady też można zamienić w piękne i użyteczne przedmioty.

Na szczególną uwagę zasługuje praca Anny Portalskiej z kl. V, tóra otrzymała WYRÓŻNIENIE wśród uczestników indywidualnych w kategorii klas 4-6. Biorąc pod uwagę zasięg konkursu i ilość prac z różnych miast Polski, nasza uczennica zaprezentowała bardzo wysoki poziom wykonując jedną z piękniejszych dekoracji.

IMG20240424102322

 Opracowała: Elwira Piotrowska