7 czerwca 2024 r. roku w naszej szkole odbył się Dzień Promocji Zdrowia, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów oraz nauczycieli.

Był to dzień pełen ciekawych i wartościowych aktywności, które promowały zdrowy tryb życia oraz bezpieczeństwo.

Głównym punktem dnia były warsztaty żywieniowe. Uczniowie mieli okazję wykonać smaczne, kolorowe i przede wszystkim zdrowe przekąski.
Wszyscy doskonale przygotowani do pracy,  z pełnymi torbami świeżych warzyw i owoców, pod opieką wychowawców i nauczycieli przystąpili do pracy, podczas której każdy miał szansę opowiedzieć o swojej przekąsce – owocowym zwierzaku lub szaszłyku, kolorowej kanapce lub tortilli pełnej warzyw. Po skończonej pracy uczniowie słuchali krótkiej poganki na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pozytywnego wpływu spożywania owoców i warzyw na nasz organizm, a także negatywnego wpływu dużej ilości cukru.

Dzień Promocji Zdrowia to nie tylko zajęcia o zdrowym jedzeniu. Kolejnymi punktami programu dnia były warsztaty pierwszej pomocy oraz jazda na rowerze. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się podstawowych technik ratunkowych, takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa (RKO), opatrywanie ran oraz postępowanie w przypadku zadławień. Warsztaty prowadzone były przez doświadczoną ratowniczkę medyczną, która podzieliła się swoją wiedzą i umiejętnościami, odpowiadając na liczne pytania uczestników.  Warsztaty z Bezpieczeństwa - Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie poruszać się na rowerze, jak prawidłowo zakładać kask i dbać o stan techniczny swojego pojazdu.