20 lutego 2026 r drużyna dziewcząt z naszej szkoły uczestniczyła w Powiatowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej, który odbył się w Gąbinie.

Po przejściu eliminacji gminnych oraz rejonowych, dziewczęta awansowały do finału powiatowego. W turnieju oprócz naszej drużyny wzięły udział jeszcze trzy zespoły: SP Gąbin, SP Radzanowo oraz SP Słubice.

Po raz kolejny dziewczęta z naszej szkoły udowodniły, że posiadają bardzo duże umiejętności piłkarskie i niesamowitą wolę walki o każdą piłkę, co zaprezentowały podczas turnieju. Wygrywając wszystkie mecze zajęły I miejsce.

                   Dnia 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – święto ustanowione przez UNESCO, którego celem jest ochrona różnorodności językowej oraz promowanie dbałości o język ojczysty.

13 lutego w naszej szkole świętowaliśmy Walentynki w wyjątkowo ciepłej i radosnej atmosferze.

12 lutego 2026 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej obchodzili Dzień Bezpiecznego Internetu.

W czwartek 5.02.2026 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów uczniom za wyniki w nauce za I okres roku szkolnego 2025/2026 klas IV – VIII, dyplomów za 100% frekwencję oraz nagród zdobytych w gminnym konkursie "NiepoKOLORowana codzienność - kiedy hejt, przemoc i nałogi odbierają barwy życia".

W drugim tygodniu ferii, chętni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w półkoloniach zimowych, które zostały zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Starej Białej.

Był to czas pełen atrakcji, uśmiechu i wspólnej zabawy. W trakcie półkolonii dzieci brały udział w wielu ciekawych wyjazdach i zajęciach. Uczestnicy odwiedzili m.in. kręgielnię, kino oraz teatr, gdzie obejrzeli spektakl oraz mieli okazję zobaczyć teatr „od kulis”.