Jak co roku w dniu 9 maja obchodzony był Dzień Europy. To święto upamiętniające tzw. Plan Schumana, przedstawiony w 1950 roku przez francuskiego ministra spraw zagranicznych Roberta Schumana. Plan ten stał się podwalinami dzisiejszej Unii Europejskiej.

Także w naszej szkole obchodziliśmy ten dzień inaczej. Aby przypomnieć i utrwalić wiedzę związaną z członkostwem Polski w Unii Europejskiej w czasie lekcji języków obcych uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach tematycznych.

Dzieci z klas młodszych obejrzały prezentacje związane z tematyką unijną, grały w gry językowe oraz wykonywały prace plastyczne. W klasach starszych uczniowie korzystali z aplikacji i programów sprawdzających ich wiedzę na temat Europy a także rozgrywali grę terenową korzystając kodów QR i szukając odpowiedzi w sieci.

Uczniowie chętnie współpracowali w czasie gier i zabaw a nietypowy tok lekcji sprawiał, iż byli aktywni i zmotywowani do pracy.

Wszyscy zgodzili się, iż warto szukać wiedzy nie tylko w książkach, ponieważ zostaje z nami dużo dłużej.