„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas” - twierdzi profesor Florian Plit

i trudno się z nim nie zgodzić. Ta myśl pozwala ufać, że nawet najdrobniejsze gesty i zaangażowanie najmłodszego pokolenia sprawi, iż nasza Ziemia wciąż będzie domem dla ludzi i zwierząt w otoczeniu bujnej roślinności, czystych rzek, mórz, oceanów i lasów. Wiemy, że czasu jest mało, dlatego trzeba działać tu i teraz. Mając to na uwadze, uczniowie klasy I dnia 29 kwietnia zaprezentowali dzieciom z oddziałów przedszkolnych teatrzyk ekologiczny pt. ”Dbajmy o naszą planetę”. Część artystyczna, na którą złożyły się krótkie inscenizacje wierszy i piosenki tematyczne, przeplatana była nauką segregacji odpadów, zagadkami na temat elementów przyrody i tematycznymi zabawami ruchowymi. Finalną częścią tego przedsięwzięcia było wykonanie przez Przedszkolaków prac plastycznych przy wsparciu nieco starszych Pierwszaków. Ten dzień służył przede wszystkim ochronie otaczającej nas przyrody, ale także zachęcał dzieci do wspólnego działania, wchodzenia w interakcje podczas nauki i zabawy.