27 maja 2024 r. naszą szkołę odwiedzili uczestnicy programu Erasmus+ ze Szkoły Katolickiej w Płocku oraz ich włoscy partnerzy z zachodniej części Sycylii, ze szkoły w Mazara del Vallo.

Nasi goście przedstawili nam założenia swojego projektu oraz zaprezentowali materiały z jego realizacji. Wraz z uczniami klas V-VIII naszej szkoły sprawdzali także swoją wiedzę z języka angielskiego. Była to także okazja do nawiązania nowych znajomości. Najwięcej pozytywnych emocji przyniósł wspólny taniec przy dźwiękach belgijki.

W pozytywnej atmosferze uczniowie mieli okazję porozmawiać ze sobą po angielsku, co pokazało, że nauka języka jest bardzo przydatna we współczesnym świecie.

Bardzo dziękujemy Pani Agacie Piekarskiej, która jest polskim koordynatorem programu Erasmus+ w Szkole Katolickiej w Płocku, za możliwość wymiany doświadczeń i rozwinięcia naszych kompetencji językowych.

Opracowała: Anna Kwiatkowska