21 maja 2024 r. przy Leśniczówce w Brwilnie odbyła się piąta edycja wiosennego biegu uczniów szkół podstawowych. Organizatorem sportowej imprezy była Szkoła Podstawowa w Maszewie Dużym.

W zawodach wzięli udział reprezentanci szkół z terenu naszej gminy. Uczniowie rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych, z podziałem na dziewczęta i chłopców z klas IV – VIII.

W klasyfikacji szkół wygrała szkoła z Maszewa Dużego, II miejsce zajęła nasza szkoła, na miejscu III znalazła się szkoła ze Starych Proboszczewic, a na IV szkoła z Wyszyny. Wręczone zostały również nagrody indywidualne za trzy pierwsze miejsca w każdym biegu. Były to vouchery oraz medale. Dla wszystkich uczestników były przygotowane także kiełbaski z grilla.

Uczniowie z naszej szkoły w poszczególnych kategoriach wiekowych zajęli wysokie miejsca:

- klasa IV dziewczęta – II miejsce -  Agata Cieślak ( uczennica klasy III) , VI miejsce – Aleksandra Kowalska ( uczennica klasy III)

- klasa IV chłopcy – V miejsce – Miłosz Krajewski, VI miejsce – Antoni Welenc ( uczeń klasy III)

- klasa V dziewczęta – I miejsce – Natalia Sowa, II miejsce – Anna Portalska, III miejsce Katarzyna Kowalewska

- klasa V chłopcy – VI miejsce – Karol Prusaczyk

- klasa VI dziewczęta – III miejsce – Julia Daniszewska

- klasa VI chłopcy – III miejsce – Kacper Bielski, V miejsce – Cezary Warzyński, VI miejsce – Karol Jeziórski

- klasa VII dziewczęta – III miejsce Amelia Baranowicz, V miejsce – Nadia Szpiek

- klasa VIII chłopcy – V miejsce – Jakub Tudela

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Opracowała: Beata Kwasiborska